SVENSKA KONSTÅKNINGSFÖRBUNDETS RESULTATSIDA SÄSONG 2018 - 2019
SM-vecka Singel & Par SM Synkro
Karlskrona 2018-12-13 Stockholm- Älta 2019-02-23
Elitserietävlingar  Elitserietävlingar Kvaltävling Synkro
1 Luleå 2018-09-08 1 Luleå Jun Herr 7 Solna 2019-02-02 1 Knallepokalen 2018-12-01
2 Luleå 2018-09-08 8 Trelleborg 2019-02-02 2 Havstrofén 2019-01-05
3 Enköping 2018-10-13 9 Jönköping 2019-03-02 Klubbtävlingar Synkro
4 Mölndal 2018-10-20 10 Jönköping 2019-03-02
5 Ulricehamn 2018-11-11 Final Göteborg 2019-04-12 1 Knalletrofén 2018-12-01
6 Ulricehamn 2018-11-11 2 TjörnCupen 2019-01-05
SKF-Trofén 3 KungälvsPokalen 2019-02-02
4 Tjörns Sparbank Sjöslaget 2019-03-23
Sundsvall 2019-03-16
Interclubtävling singel & par Internationell tävling Internationell synkrotävling
Nordiska Ungdomsspelen 2019-02-23 Nordiska Mästerskapen Linköping 2019-02-07 Leon Lurje Trophy 2019-01-26
Skate Malmö 2019-03-07
Skate Malmö Adult 
Distriktsmästerskap  A-tävlingar Klubbtävlingar
1 Mellersta Norrland 2019-01-05 LuleåCupen A-Herr 2018-09-08 Roslagstrofén 2018-10-13
2 Skåne 20190105 Alex Szabo´s Trofé 2018-09-15 Istappen 2018-10-20
3 Stockholm Jun-Sen 2019-01-12 Tyresö Cupen 2018-09-15 Umeåskäret 2018-10-20
4 Göteborg 2019-01-12 Värendspiruetten 2018-09-29 Bergepokalen 2018-10-20
5 Bohuslän-Dal 2019-01-19 Kal å Ada 2018-09-29 Kristallcupen 2018-10-27
6 Svealand 2019-01-26 Solstapokalen 2018-10-06 Lundapokalen 2018-10-27
7 Stockholm Ungd 2019-02-16 EIF Trofén 2018-10-27 Österskäret 2018-11-10
8 Östragötaland 2019-02-17 Oxen cup 2018-10-27 Höglandsskäret 2018-11-17
9 Västergötland 2019-03-09 Öresundshoppet 2018-11-03 Läckötrofén 2018-11-17
Thordenpokalen 2018-11-17 Pitecupen 2018-11-17
Aplaskäret 2018-11-24 Billingetrofén 2018-11-24
Älta Trophy 2018-11-24 Askimstrofén 2018-11-24
Sk8 Osby  2018-12-01 Säfflepokalen 2018-11-24
Borlänge Trofén 2018-12-08 Länna Sport Pokalen 2018-12-01
HIQ cupen 2018-12-08 Övikscupen 2018-12-01
Björkcupen /DM 2019-01-05 Hudik Piruetten 2018-12-01
Sunds cup/DM 2019-01-05 Tibro Trofén 2018-12-08
Bäst i Väst 2019-01-12 Laxhoppet 2018-12-08
LKF Trofén 2019-01-18 Svea Trofén 2019-01-19
Induspokalen 2019-01-19 LKF-Trofén 2019-01-19
Ljuskristallen 2019-01-26 Nissanskäret 2019-01-19
I.S Trofén A-tävling Herrar 2109-02-02 Guldhoppet 2019-01-19
Kalmarsnurren A-tävling 2019-02-16 Trollungen 2019-02-02
VFKK Krristallen 2019-02-23 Partille Trophy 2019-02-02
Sankta Helena Trophy 2019-03-09 Västeråskampen 2019-02-09
Helgatrofén 2019-03-23 Isidor 2019-02-09
Södraskäret 2019-03-23 Ljusnanskäret 2019-02-09
Lars G:s Pokal 2019-03-29 Tyringehoppet  2019-02-16
Uddevalla pokalen 2019-03-02
Älta Cupen 2019-03-08
NKPG Trofén 2019-03-09
Trandansen 2019-03-09
Delfincupen 2019-03-16
Göteborgsspelet 2019-03-16
Borlänge Kristallen-Svea Cup Final 2019-03-23
Inges Minnestävling 2019-03-01
Vårhoppet 2019-04-27
 Sponsored by Bredbandsson AB
Created by Reidar Karlsen
anna.tjernstrom@skatesweden.se
Senast uppdaterad 2018-09-05  kl. 00:00
camilla.fredman@skatesweden.se Dubbelklicka för support via Teamviewer